Jízda na Zlaťák

Po loňkém neúspěšném pokusu dojet na Zlaté návší, jsme letos měli další šanci. V sobotu dopoledne vypadala předpověď počasí ideálně, sluníčko, občas přeprška. Odpoledne se předpověď o dost zhoršila a když jsem se ráno vzbudil a na střechu bubnoval déšť, nebylo mi moc do zpěvu. Nicméně, slovo dělá muže, takže jsem v dohodnutý čas čekal na místě srazu.

Nebylo překvapením, že v takovém počasí jsme se sešli jen tři.

2014-08-24 06.54.47-1Dohodli jsme se, že zkusíme vyrazit a uvidíme. Představu neuspěšného druhého pokusu jsme zahnali do kouta a vyjeli.

Po pár kilometrech jsem zjistil, že Pepa jede bez návleků na boty. To prý uschne řekl a šlapal dál. Uschlo, ale v Poříčanech na zpáteční jízdě. 😀

Dvě hodiny jsme jeli v dešti. Střídal se liják s jemným deštěm a krápáním. Až za Libání jsme najeli na suchou silnici.

V Jičíně na nás čekal náš kamarád, který nám nalil horký čaj s medem a kde jsme si chvilku odfrkli.

Pak nás čekalo projet krásným údolím vedoucím od Syřenova přes Bělou a Tapli do Roztok u Jilemnice a do Jilemnice samotné.

Od Jilemnice se začalo stoupat. Ke spodnímu parkovišti jsme jeli společně, za ním se odpoutal Pepa a vyrazil osamocen k vrcholu. Já s Jirkou jsme jeli společně, já jsem lámal můj nejlehčí převod 39-25 a málem si ulomil nohy. Na vrchol jsme se přeci jen dostali.

Nahoře bylo opravdu zima a foukal ostrý vítr.

2014-08-24 12.50.30-1Na fotce si povšiměte u Pepy stažených červených návleků na nohy, to aby mu nekazili outfit!! 😀

Tady důkaz, že CSC klub dojede všude!

2014-08-24 12.51.14

Po ledovém sjezdu jsme dojeli zpět do Jilemnice, kde jsme si dopřáli oběd a snažili se trochu zahřát ztuhlé svaly. Po obědě jsme se ještě zastavili u našeho doprovodného auta, kde jsme nafasovali perník s marmeládou, horký čaj a do zásoby RedBull a vyrazili na Jičín.

U Jičína na nás čekal Petr Lukáč (čerstvá krev), který nám zdatně potahal až do Křince. Za to ti díky Peťane!!

Z Křince se naše průměrná rychlost postupně snižovala, s tím jak rostla únava. V Nymburce jsme si dali točenou limonádu a pokračovali dále.

Za Sadskou za to Jirka vzal a dotáhl nás až do Brodu, a to musel ještě dojet do Škvorce! Drsnej to kluk.

Celkový součet kilometrů je 240km s převýšením 2477m ( Jirka 262km)

Cílová fotografie

2014-08-24 18.53.30 Profil trasy

Screenshot 2014-08-25 17.09.13

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice SILNICE, Výlety a jeho autorem je jaroslav.pazout. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.